Veščine na vašem življenjepisu delodajalcem pokaže, da imate potrebne sposobnosti za uspeh v vlogi, za katero ste se prijavili. Pogosto delodajalci posebno pozornost posvečajo temu odseku, da ugotovijo, ali bi morali nadaljevati na naslednji korak postopka zaposlovanja.

V tem članku bomo obravnavali 10 najpomembnejših veščin, ki jih vključite v življenjepis, pregledali specifične nabori veščin za različne vloge in ponudili odgovore na pogosto zastavljena vprašanja o veščinah in življenjepisih, kot na primer koliko jih vključiti.

Medtem ko lahko trde veščine, ki jih navedete, običajno enostavno določite na podlagi podrobnosti v opisu delovnega mesta, izbira ustreznih mehkih veščin ni vedno tako očitna. Da bi zožili izbiro mehkih veščin za vključitev v življenjepis, preglejte različne naloge v vlogi in ugotovite, katera vaša osebna moč bo pomagala uspešno izpolniti te naloge.

vescine

Tukaj je 10 primerov najboljših veščin, ki jih delodajalci morda iščejo:

Veščina aktivnega poslušanja

Aktivno poslušanje se nanaša na sposobnost popolne osredotočenosti na osebo, s katero komunicirate. Aktivno poslušanje vam pomaga razumeti njihovo sporočilo, razumeti informacije in premišljeno odgovarjati. Aktivni poslušalci uporabljajo verbalne in neverbalne tehnike, da pokažejo svojo pozornost sogovorniku. Razvoj in uporaba veščin aktivnega poslušanja lahko pokažeta sodelavcem, da ste vključeni in da imate interes za projekt ali nalogo.

Veščine komuniciranja

Veščina komuniciranja so sposobnosti, ki jih uporabljate pri dajanju in prejemanju različnih vrst informacij. Nekateri primeri vključujejo komuniciranje idej, čustev ali tega, kar se dogaja okoli vas. Veščine komuniciranja vključujejo poslušanje, govorjenje, opazovanje in empatijo. Močne veščine komuniciranja so pomembne v vsaki panogi in na vsaki ravni kariere.

Računalniške veščine

Računalniške veščine vključujejo sposobnost učenja in upravljanja različnih tehnologij. Veščine strojne opreme vam omogočajo fizično upravljanje računalnika, kar se lahko nanaša na preproste stvari, kot je izklop in vklop naprav. Veščine programske opreme vam pomagajo učinkovito uporabljati računalniške programe in aplikacije. Nekatere veščine programske opreme delodajalci lahko obravnavajo kot predpogoje za zaposlitev, na primer uporabo preglednic ali poznavanje določenega programiranja.

Veščine za stranke

Veščine za stranke so lastnosti in prakse, ki vam pomagajo zadovoljiti potrebe strank in ustvariti pozitivno izkušnjo zanje. Večinoma temeljijo na reševanju težav in komuniciranju. Storitve za stranke se pogosto obravnavajo kot “mehka veščina”.

Medosebne veščine

Medosebne veščine so lastnosti, na katere se zanašate pri interakciji in komunikaciji z drugimi. Pokrivajo različne scenarije, kjer je sodelovanje ključno. Razvijanje medosebnih veščin je pomembno za učinkovito delo z drugimi, reševanje problemov in vodenje projektov ali ekip.

Veščine vodenja

Veščine vodenja omogočajo voditeljem organizacijo skupine posameznikov za dosego skupnega cilja. Ne glede na to, ali ste na vodstvenem položaju ali vodite projekt, veščine vodenja zahtevajo motivacijo drugih za izpolnitev nalog in dosego mejnikov – pogosto po urniku.

Veščine upravljanja

Veščine upravljanja so lastnosti, ki vam pomagajo upravljati tako naloge kot ljudi. Dobar vodja je organiziran, empatičen in jasno komunicira za podporo ekipi ali projektu. Vodje bi morali biti vešči tako mehkih veščin kot določenih tehničnih veščin, povezanih s svojo panogo.

Veščine reševanja problemov

Veščine reševanja problemov vam omogočajo, da določite koren problema in hitro najdete učinkovito rešitev za vse strani. Ta veščina je visoko cenjena v vsaki vlogi in v vseh panogah. Učinkovito reševanje problemov v vaši vlogi lahko zahteva določene tehnične veščine, povezane s panogo ali delovnim mestom.

Veščine upravljanja s časom

Veščine upravljanja s časom vam omogočajo, da zaključite naloge in projekte pred roki, hkrati pa ohranjate ravnotežje med delom in življenjem. Organiziranost vam pomaga razporediti delovni dan za določene naloge po pomembnosti. Globoko razumevanje vaših osebnih ciljev, ciljev vaše ekipe in podjetja vam lahko zagotovi izhodišče pri odločanju, kako upravljati svoj čas.

Prenosljive veščine

Prenosljive veščine so lastnosti, ki so koristne za vsakega delodajalca, ko spreminjate službe ali celo kariere. Prenosljive veščine pogosto vključujejo mehke veščine, kot so prilagodljivost, organiziranost in sodelovanje, pa tudi druge lastnosti, ki jih delodajalci običajno iščejo pri močnih kandidatih. Prenosljive veščine lahko uporabite za pozicioniranje svojih preteklih izkušenj pri iskanju nove službe, zlasti če je to v drugi panogi.